BEHİYE

ANTALYA TRAVESTİLERİ

Travesti cinayetleri, bir türlü karşısına geçilemeyen toplumsal bir olaydır. Neredeyse her gün 1 travestinin öldürülmesi, haberi duyan toplumu sistematik olarak duyarsızlaştırmaktadır. Antalya travesti Peki, travesti cinayetleri neden işlenmektedir?

Antalya travestileri Medya dilinde ‘sevdiği için öldürdü’, ‘aşk cinayeti’ gibi ifadeler, ‘seven öldürebilir’ olarak yorumlanmaktadır. Bu durum da katili haklıymış gibi ifadesine sürükler.
Antalya travesti Bu tür cinayetler sevgi değil, ihtiras cinayetleri olarak tanımlanabilir. Anti sosyal kişilik yapısı olanlar ve ailesine bağımlı olanların işlediği cinayet türüdür.

Antalya travestileri Özellikle erken yaşta evlenip, 35’li yaşlardan sonra da hayatını kurmak isteyen kadınların yaptığı bu durum, başkaldırı olarak algılanmaktadır. Antalya travesti 35’li yaşlara kadar çocuk doğurup büyüten, ev hanımlığı yapan bir kadın, ne zaman ki kendine zaman ayırıp, sosyal bir hayata adım atmak istese, erkekler bunu ‘yoldan çıkmak’, ‘aileden uzaklaşmak’ olarak algılayıp, tehdit edip şiddet uygulayarak engel olmaya çalışır.

Antalya travestileri Cinayetler çoğunlukla büyük şehirlerde yaşanmaktadır. Evde yaşanılan kültür ile dışarıda yaşanılanın kültürün farklılık göstermesi, kimlik arayışı olarak kendini göstermektedir. Antalya travesti Bu durum kadın için fırsat alanı olarak tanımlanırken, erkek için de başkaldırı olarak görülmektedir.

Antalya travestileri Adil olmayan mal bölüşümü, sürekli olarak devam edecek olan nafaka sorunu, çocukların boşanma sonrası baba ile görüşmesiyle ilgili sorunlar cinayetlerin işlenmesinde gösterilebilecek sebeplerdendir.

Antalya travestileri Bitmiş olan evlilikler için boşanma kolaylığı sağlanmalı, her iki taraf da aile terapisine yönlendirilmelidir.

Antalya travesti Erkeğin ayrılığı kolay kabullenmesi için psikolojik destek mecburi hale getirilmelidir.

Tehdit eden taraf, belirli bir süre adli kontrol altına alınmalı ve tehdit edene psiko-sosyal destek verilmelidir.

Kadınlara yönelik güvenlik desteğinin yanında, iş kurma ve yerleştirme destekleri de sağlanmalıdır.

Antalya travestileri Ayrılıktan sonra öz benliklerini kaybetmiş kadınlara terapi desteği verilmelidir.

Antalya travesti Kamu spotlarında ‘cinayet ve şiddetin çözümsüzlüğü’ vurgulanarak, cinayet ve şiddetlerin önüne geçilmelidir.

Pişman olmuş şiddet uygulayanlardan itiraflar alınarak, bunlar yayınlanmalıdır.

Antalya travesti Medya ‘sevdiği için öldürdü’ ve ‘namus cinayetleri’ gibi ifadeleri kullanmamalı ve yayınlamamalıdır.

Boşanma sonrası her iki taraf da birbirleri hakkında konuşmamalıdır.

Antalya travesti Şiddet girişimlerinde dozun daha da artmasını beklemeden, adli makamlar anında devreye girmelidir.